Osnovna škola "Skalice" Split

Kalendar rada

Nastava počinje 6. rujna 2021. godine, a završava 21. lipnja 2022. godine.

Carnet novosti
30.11.2021. 13:17
CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021"
Vlade, državne institucije, organizacije i kompanije u svojem djelovanju sve više koriste kibernetički prostor što dovodi do većeg rizika od hakerskih napada. Upravo se hakerski napadi danas smatraju najvećom prijetnjom ... The post CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021" appeared first on CARNET .

30.11.2021. 12:32
Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola
Već od sljedećeg tjedna, kao dio aktivnosti zajednice praktičara u sklopu II. faze programa e-Škole, kreće provedba drugog ciklusa regionalnih skupova namijenjenih svim ravnateljima osnovnih i srednjih škola kao i predstavnicima ... The post Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola appeared first on CARNET .

29.11.2021. 09:39
Posjetite Učionicu budućnosti u sklopu izložbe Predmet: Hrvatski
Od 1. do 8. prosinca 2021. godine u Galeriji Klovićevi dvori održavat će se Učionica budućnosti na kojoj će se odvijati radionice za učenike i nastavnike. Na radionicama će se ... The post Posjetite Učionicu budućnosti u sklopu izložbe Predmet: Hrvatski appeared first on CARNET .

Orar rada

Sigurnost na internetu

Kutak za roditelje

Dragi roditelji,

Polazak u prvi razred veliki je događaj za dijete, ali i za cijelu obitelj. To je prvi veliki korak k zrelosti, onaj u kojem se potvrđuje sav trud, ali i pažnja i ljubav koji su do tog trenutka uloženi u odgoj djeteta.

Dijete će u školi naći brojne prilike za provjeru svojih sposobnosti i njihovo razvijanje. Naša je zajednička obveza omogućiti mu svestrani razvitak, stvaranje pozitivne slike o sebi, izgradnju povjerenja u sebe i svoje mogućnosti, kao i povjerenje u ljude.

Iz dana u dan pred dijete će se postavljati sve veći zadaci. Upoznat će puno novih osoba- vršnjaka i odraslih; širit će svoja znanja o svijetu oko sebe i  o sebi samome.

Do početka školske godine ostalo je još nekoliko mjeseci. Nemojte ih ispuniti učenjem čitanja i pisanja - to prepustite nama.

Provjerite jeste li osigurali neke preduvjete koje će djetetu olakšati snalaženje u školi:

• tijekom ljeta  prošećite s djetetom putem do škole i ukazujte na sigurno ponašanje u prometu
  • zajedno s djetetom uredite njegov radni  kutak; navikavajte ga da se sam brine o njemu jer ćemo to tražiti i u učionici
  • privikavajte dijete na pravilan ritam dana (ustajanje i lijeganje u približno isto vrijeme)
  • na vrijeme i u ugodnom ozračju nabavite pribor – neka dijete sudjeluje u kupnji i pomaže vam pri upisivanju imena na knjige i bilježnice
  • potičite dijete na druženje i igru s drugom djecom
  • potičite ga na igre spretnosti, snalažljivosti i orijentacije: razvijajte pojmove desno-lijevo, gore- dolje, unutar-izvan
  • upućujte dijete na redovito održavanje osobne higijene, samostalno oblačenje i obuvanje, kulturno ophođenje
  • razgovarajte s djetetom što više, odgovarajte na njegova pitanja i podržavajte njegovu znatiželju za novim spoznajama
  • naučite ga da vam kaže  sve što ga brine i plaši
  • pažljivo planirajte godišnji odmor, ostavite slobodne dane da biste  mogli otpratiti dijete u školu i dočekati ga po povratku iz škole
  • prvi dan nastave  podijelite s njim veselje i ponos zbog polaska u školu

I najvažnije, dajte djetetu do znanja da vaša ljubav prema njemu ne ovisi o njegovom školskom uspjehu !