Osnovna škola "Skalice" Split

Kalendar rada

Nastava počinje 7. rujna 2020. godine, a završava 18. lipnja 2021. godine.

Carnet novosti
30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .

29.11.2020. 17:01
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju istarske zupanije
Postovani, Uslijed problema u mrezi HT-a doslo je do prekida mrezne povezanosti prema djelu ustanova, onima spojenim preko navedenog operatora, na podrucju Istarske zupanije. Za sad nemamo informacije kad bi ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju istarske zupanije appeared first on CARNET .

27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

VRIJEME ZVONJENJA

JUTRO

8:00-8:40 - 1. šk. sat

8:45-9:25 - 2 šk. sat

9:30-10:10 - 3 šk. sat

10:15-10:55 -  4. šk. sat

11:00-11:40 -  5 šk. sat

11:45-12:25 -  6. šk. sat

POSLIJEPODNE

14:00 – 14:40 - 1. šk. sat

14:45 – 15:25 - 2. šk. sat

15:30 – 16:10 - 3. šk.sat

16:15 – 16:55 - 4. šk.sat

17:00 – 17:40 - 5. šk.sat

17:45 – 18:25 - 6. šk. sat

Idemo u srednju!

Sigurnost na internetu

Kutak za roditelje

Dragi roditelji,

Polazak u prvi razred veliki je događaj za dijete, ali i za cijelu obitelj. To je prvi veliki korak k zrelosti, onaj u kojem se potvrđuje sav trud, ali i pažnja i ljubav koji su do tog trenutka uloženi u odgoj djeteta.

Dijete će u školi naći brojne prilike za provjeru svojih sposobnosti i njihovo razvijanje. Naša je zajednička obveza omogućiti mu svestrani razvitak, stvaranje pozitivne slike o sebi, izgradnju povjerenja u sebe i svoje mogućnosti, kao i povjerenje u ljude.

Iz dana u dan pred dijete će se postavljati sve veći zadaci. Upoznat će puno novih osoba- vršnjaka i odraslih; širit će svoja znanja o svijetu oko sebe i  o sebi samome.

Do početka školske godine ostalo je još nekoliko mjeseci. Nemojte ih ispuniti učenjem čitanja i pisanja - to prepustite nama.

Provjerite jeste li osigurali neke preduvjete koje će djetetu olakšati snalaženje u školi:

• tijekom ljeta  prošećite s djetetom putem do škole i ukazujte na sigurno ponašanje u prometu
  • zajedno s djetetom uredite njegov radni  kutak; navikavajte ga da se sam brine o njemu jer ćemo to tražiti i u učionici
  • privikavajte dijete na pravilan ritam dana (ustajanje i lijeganje u približno isto vrijeme)
  • na vrijeme i u ugodnom ozračju nabavite pribor – neka dijete sudjeluje u kupnji i pomaže vam pri upisivanju imena na knjige i bilježnice
  • potičite dijete na druženje i igru s drugom djecom
  • potičite ga na igre spretnosti, snalažljivosti i orijentacije: razvijajte pojmove desno-lijevo, gore- dolje, unutar-izvan
  • upućujte dijete na redovito održavanje osobne higijene, samostalno oblačenje i obuvanje, kulturno ophođenje
  • razgovarajte s djetetom što više, odgovarajte na njegova pitanja i podržavajte njegovu znatiželju za novim spoznajama
  • naučite ga da vam kaže  sve što ga brine i plaši
  • pažljivo planirajte godišnji odmor, ostavite slobodne dane da biste  mogli otpratiti dijete u školu i dočekati ga po povratku iz škole
  • prvi dan nastave  podijelite s njim veselje i ponos zbog polaska u školu

I najvažnije, dajte djetetu do znanja da vaša ljubav prema njemu ne ovisi o njegovom školskom uspjehu !