"Čitam dakle postojim"

Razvijanje kulture čitanja i ljubav prema pisanoj riječi. Razumijevanje pročitanog, obogaćivanje rječnika, poboljšavanje govornog i pisanog izražavanja. Intenzivno druženje s knjigom. Otkrivanje i poticanje djece sa sklonostima pisanju i izražajnom čitanju. Razvijanje kritičkog mišljenja. Približavanje čitanja učenicima s posebnim potrebama. Usvajanje ljubavi prema poeziji.

"U riči i koluri"

Motivirati djecu da čitaju i ono što ne moraju. Razvijati kulturu čitanja, ljubav prema pisanoj riječi. Obogatiti rječnik. Razumijevanje pročitanog. Poboljšati govorno i pisano izražavanje. Intenzivno druženje s knjigom. Razvijati kritičko mišljenje. Uvažavanje različitosti u načinu izražavanja osjećaja, stavova, vlastitog mišljenja.